Маркус Пападопулос: Западот ја претвори екс Југославија во терен за предавници, криминалци и за садисти

by fokus

Со британскиот аналитичар, доктор Маркус Пападопулос, кој е јавно проскрибиран за руски шпион инсталиран во британскиот парламент, разговаравме за најновите случувања во Белорусија, за опасноста за Македонија од создавањето на Голема Албанија, за пристрасноста на НАТО и САД во однос на албанскиот национализам, за заканата на либералните вредности врз националниот идентитет, за духовната криза на Западот, за важноста на Јулијан Асанж во откривањето на грдото лице на САД, за (не)зависната британска медиумска сцена и зошто не треба да му се верува на Бил Гејтс, кога ја пропагира вакцината за Ковид-19

Разговарал
Ненад ЖИВАНОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК