Криминалците што местеа избори и „лапаа“ провизии бараат притвор за демонстрантите

by Фокус 12:03
12:03

Одлуката на шефот на државата, Ѓорге Иванов да аболира 56 лица предизвика огромен револт кај граѓаните, кои повеќе од две недели протестираат по скопските улици.

Според нив, најголемите криминалци што треба да лежат в затвор слободно шетаат, додека студенти и активисти се во притвор само затоа што протестираат и се бунат против одлуката на претседателот.

- Advertisements -

Од тука може да се видат двојните аршини и селективната правда што ја применува власта.

Пишува
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”