Колку министри има ВМРО во новата влада на СДСМ?

by fokus 13:55
13:55

Профилирани социјалдемократи, но и ликови со вмровски бекграунд,  долгогодишни верни соработници, но и довчерашни лути противници, луѓе со скромно имотно досие, но и мултимилионери…

Вака изгледа новата влада, составена од луѓе со различни интереси, ставови и убедувања.

- Advertisements -

Кои се министрите во владата на Заев – со каков политички габарит, професионално портфолио и имотно досие влегуваат на Илинденска?

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”