Дали Груевски ќе биде првоосомничен за Скопје 2014?

by fokus 12:48
12:48

Снимките за Скопје 2014 откриваат како однапред се договарале цените, и оние за материјалите користени при изведување на проектот, и оние за уметниците, но секако и за провизиите.

Изворите на „Фокус“ откриваат дека има снимки од кои станува јасно како споменик што вреди стотина илјади евра стигнувал до два милиона, па дури има и докази како се пренесувале парите.

- Advertisements -

Она што е нишка на поврзување во повеќето прислушувани разговори, велат нашите извори, е дека во сите нив се јавува името на поранешниот премиер, што во овој момент го прави кандидат за првоосомничен во мегаслучајот Скопје 2014.

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”