Звонко Пекевски кандидат за градоначалник на Берово од СДСМ

by Fokus 23:27
23:27

Звонко Пекевски од редовите на СДСМ и официјално ќе биде кандидат за градоначалник на Берово на престојните локални избори, што ќе се одржат на 15 октомври, годинава.

Пекевски е вработен во општина Берово и беше кандидат за градоначалничкото столче и на претходните локални избори во 2013 година, кога загуби од неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Драги Наџински.

- Advertising -
"

 

 

Поврзани новости