Зоран Ставрески си поднесе оставка

by fokus 14:36
14:36

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, денеска си поднел оставка од својата функција во Владата на ВМРО-ДПМНЕ. Како причина за оставката се наведуваат лични здравствени причини.

Од Владата потврдија дека Ставрески си поднел оставка и му посакуваат „добро здравје и надминување на предизвиците со кои се соочува“.

Поврзани новости