Знамето со етничка Албанија прошверцувано во јакна?!

by Фокус

Иако во српските медиуми проструи информацијата дека со дронот и со албанското знаме на стадионот во Белград управувал Олси Рама, братот на албанскиот премиер Еди Рама и тоа од ВИП-ложата, сепак се појави видео на кое се гледа дека знамето од својата јакна го вади член на една навивачка група од Албанија.

Поврзани новости