Значителен дел од поддржувачите на СДСМ и ДУИ се разочарани од Владата

by fokus 19:34
19:34

11 отсто од поддржувачите на СДСМ не се задоволни од досегашната работа на Владата, покажа анкетата која денеска ја објави телевизија Телма.

Според анкетата, над 30 отсо пак, од поддржувачите на ДУИ се разочарани од работата на Владата.

- Advertisements -

Поврзани новости