Змија се шета покрај угостителски објект во центарот на Скопје

by Fokus

Денеска во попладневните часови е забележана змија покрај угостителски објект на Кејот на Вардар.

На социјалните мрежи се објави видео на кое се гледа како змија мирно се шета по плочникот на Кејот на реката Вардар.

Zmija – Irski pab – centar na Skopje

Ексклузивна снимка: Змија во центарот на Скопје кај Irish pub*покрај кучиња скитници сега се појавија и змии скитници 🙂

Publiée par Taratur.com sur Samedi 6 octobre 2018

Поврзани новости