Златна бубамара на популарноста вечерва на Канал 5

by fokus

Овогодинешното издание на Златна бубамара на популарноста вечерва ќе се емитува на телевизија Канал 5.

-Подгответе се за вистинско уживање пред ТВ екраните,
вечерва Радио Бубамара ни го преставува најголемиот и најзначаен културен настан оваа година,
по спектакуларното издание во живо, вечерва од 20 часот традиционално како и секоја година се
собираме пред ТВ екраните да гледаме на Канал 5, а во исто време ќе може да слушаме и на
Радио Бубамара.
Нашите иселеници во странство ќе може да го гледаат преку youtube каналот на Радио Бубамара,
а линкот ќе биде објавен на фејсбук страната на Златна бубамара на популарноста, велат од организаторот.

По седумдневната аудио и видео монтажа од Радио Бубамара ни гарантираат вистинско уживање
и незаборавни емоции.

Поврзани новости