Зијадин Села префрлен во тетовската болница

by fokus 17:36
17:36

Пратеникот Зијадин Села од Алијансата за Албанците кој беше најтешко повреден во инцидентите во Собранието, денес е префрлен во тетовската болница. Неговата здравствена состојба се подобрува. Од болницата соопштуваат дека тој ќе биде задржан на лекување уште неколку дена.

Села, имаше контузија на мозокот и скршеници. Во инцидентот се повреди се здобија повеќе пратеници, а вкупниот број на повредени заедно со граѓани, полицајци, новинари беше околу стотина.

Поврзани новости