Зибери: Јас имав тешки симптоми, носете маски и држете дистанца

by fokus 23:34
23:34

Поранешниот директор на Центарот за јавно здравје и сегашен пратеник Арбен Зибери, во „Клик Плус“ на ТВ21, го искажа своето исксутво со симптомите кои ги чувствувал.

„Јас имав тешки симптоми, и сакам да упатам еден апел до сите граѓани вирусот да не го занемаруваат“, истакна Зибери.

Тој истакна да се почитуваат мерките како што се носење на маска, дистанцирање.

Поврзани новости