Жителка на Буковиќ настрадала во пожар

by Фокус 12:44
12:44

Жена од селото Буковиќ вчера изгорела во својата куќа.

Како што информира полицијата, вчера попладне од засега непознати причини избувнал пожар во куќата на 49-годишниот Р.Б., при што целосно биле изгорени приземјето и кат, каде била неговата мајка.

Се работи за 83-годишната М.Б., која била пронајдена почината.

Поврзани новости