Жител на Крушопек тешко повреден откако се превртел со трактор

by fokus 11:52
11:52

Тракторист од село Крушопек е повреден откако изгубил контрола над тракторот и се превртел.

Педесет и едногодишниот Ф.М. со тешки телесни повреди е пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ каде му е укажана лекарска помош.

- Advertisements -

Несреќата се случила вчера во 11:40 часот на локалниот пат село Нерези – село Крушопек.

Поврзани новости