Жерновски: Центар е слободна територија

by Фокус 09:53
09:53

Нема кој друг од надвор да им каже стоп на овие арамии, на овие „пљачкаши“ на оваа наша Македонија. Нема кој друг освен нашиот народ. Исто така нема кој друг освен СДСМ да го поведе народот, изјави вчера во скопски Центар лидерот на СДСМ Зоран Заев.

– Од вас чекам уште една работа. На 27 април морате да ја дуплирате предноста од првиот круг – им порача на центарци кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

- Advertisements -

На митингот говореше и првиот човек на Општина Центар, Андреј Жерновски.

– Од Центар ќе почне победата и во Скопје и во Македонија. Да докажеме дека оваа општина е слободна територија, ова е победнички Центар.

Поврзани новости