Жерновски: Нема амнестија за оние кои ја окупираа МТВ

by Фокус

Градоначлникот на општина Центар, Андреј Жерновски на протестот пред МТВ го праша уредникот на информативната програма, Горан Петрески, „каде ќе оди по паѓањето на оваа власт“. Според него, пред 14 години, тој истиот говорел за слобода преку А1 телевизија, а сега е слуга на режимот.

– Нема амнестија за оние кои ја окупираа МТВ, за оние кои ја окупираа и украдоа државата. Сите заедно за слобода на МТВ, за слобода на Скопје и за слобода на Македонија – истакна Жерновски.

 

Поврзани новости