Жерновски: МНР е министерство со најголем рејтинг кај граѓаните

by Фокус 11:40
11:40

Новоизбраниот заменик-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, на фејсбук објави фотографии од првата средба што во министерството ја оствари со министерот Никола Димитров.

„Чест е да се биде во тимот на министерството со најголем рејтинг кај граѓаните“, прокоментира Жерновски, кој пред да стапи на оваа функција беше пратеник од редовите на ЛДП и градоначалник на Центар.

- Advertisements -

Поврзани новости