Жерновски: Кога ќе се појави сопственикот на спорното земјиште на Водно?

by Фокус 13:41
13:41

Имаме перманентен притисок од тие што ја водат оваа работа за да извршиме реализирање на ДУП-от од дел на Водно, изјави градоначалникот на центар Андреј Жерновски, откако граѓани на горниот дел на Водно се побунија против одлуката за расчистување на патот што треба да води до неколку спорни парцели.

– Им објаснисме на луѓето што живејат таму дека некој во владата очигледно има интерес тој дел да се расчисти. Во понеделник ќе бидеме таму и ќе поставиме едноставно прашање – кога и дали ќе се појави сопственикот на тоа земјиште? – рече Жерновски.

- Advertisements -

Поврзани новости