Жерновски ќе поднесе кривична пријава против порталот „Република“

by Фокус 14:50
14:50

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски во понеделник планира да поднесе кривична пријава против порталот „Република“, кои денеска го објавиле текстот Жерновски, Пенов и Макрадули меѓу политичарите кои Телекомот ги потплатувал со два милиони евра“?

– Би сакал најостро да ги демантирам лагите изнесени во денешниот текст објавен во порталот „Република“ со наслов „Жерновски, Пенов и Макрадули меѓу политичарите кои Телекомот ги потплатувал со два милиони евра“? Повеќе од јасно е дека ваквите лаги се пласират со цел да се дефокусира јавноста од проектите кои ги реализира општина Центар. Очигледно ВМРО ДПМНЕ не може да се помири дека граѓаните се задоволни и даваат поддршка на работењето на општината, па со бесрамни лаги се обидуваат да го оттгргнат вниманието – истакна Жерновски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости