Жерновски ги однел доказите од Центар во СЈО

by fokus

По два часа сведочење кај Катица Јанева, градоначалникот на општина Центар го напушти СЈО со оптимизам дека Скопје 2014-та ќе ја види правдата.

„Добра вест е што проектот Скопје 2014-та е во вистински раце“, рече Жерновски.

Тој во специјалното обвинителство ги однесе двата ревизорски извештаи кои ги нарача кога дојде на функција прв човек на центар и потсети дека пред три години биле откриени многу неправилности за милионскиот проект.

Поврзани новости