Жерновски денеска ќе му го препушти кабинетот на Богдановиќ

by fokus 10:43
10:43

Досегашниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска ќе му го отстапи својот кабинет на неговиот наследник, Саша Богдановиќ, кој го доби мандатот во првиот круг од локалните избори. И двајцата доаѓаат од иста коалиција, но Богдановиќ беше кандидат на СДСМ, додека Жерновски во 2013та година кандидат на ЛДП.

Богдановиќ денеска на пладне ќе го прими уверението за избор за градоначалник. Средбата ќе се одржи во кабинетот на градоначалникот во Општина Центар.

- Advertisements -

 

Поврзани новости