Жерновски: Да не беше Бранко, немаше да победам во Центар!

by Фокус 14:07
14:07

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, не верува дека Бранко Црвенковски сакал да ја жртвува оваа општина за Карпош на последните локални избори пред 2 години.

– Да не беа Црвенковски и СДСМ, немаше да победам во Центар – вели Жерновски во изјава за Фокус.

Поврзани новости