Жерновски: Бидејќи Груевски се поигра со вистинските верници, дочека на Св. Никола да му се суди двапати

by Fokus 12:12
12:12

По одложувањето на денешното рочиште за „Насилството во општина Центар“, екс градоначалникот Андреј Жерновски, кој се јавува како оштетен истакна дека адвокатите на Груевски  ги користат сите можни средства да се одложат судењата, а со тоа да се одложи и донесувањето на правична пресуда.

„Бидејќи за овој случај Груевски ги злоупотреби верниците, но оние вистинските, не оние што кршеа пред општина Центар му се случи на Св. Никола да има две судења. Колку и да се обидуваат да ги пролонгираат рочиштата, правдата иако е спора, сепак е достижна“ – рече Жерновски пред Кривичниот суд.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Судењето за овој случај денеска се одложи бидејќи во судница немаше камери, кои требаше аудио и визуелно да го снимаат рочиштето.

В.В.

Поврзани новости