Жена од Прилеп ги подведувала малолетните ќерки на питачење

by Fokus

Жена од Прилеп била затекната како ги подведува малолетните ќерки на питачење, соопшти полицијата.

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против С.Н.(37) од Прилеп, со живеалиште во Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање на дете. На 11.08.2023, пријавената била затекната како ги подведува на питачење нејзините два малолетни ќерки, соопшти МВР.

 

 

 

Поврзани новости