Жбогар со поддршка за ОТА: Грешките од минатото да не се повторуваат

by fokus

Европабасадорот Самуел Жбогар испрати поддршка за Оперативно-техничката агенција (ОТА), додавајќи дека е убеден дека истите грешки од минатото нема да се повторат.

„Ја давам целосната поддршка на новата Оперативно-техничка агенција. Тоа е значаен напредок во спроведувањето на рефромите на ЕУ за следење на комуникацијата, да се осигура дека грешките од минатото нема да се повторуваат“, порача Жбогар на својот Твитер налог.

Поврзани новости