Жбогар: Преименувањето на аеродромот е одлична вест

by fokus

Евроамбасадорот Самуел Жбогар на заедничката прес конференија со премиерот Зоран Заев како одлични вести ги оцени преименувањето на аеродромот и автопатот.

-Овие две одлуки се одлична вест. Покажуваат дека оваа Влада е сериозна во носењето одлуки. Но, ја покажува и решеноста да најде решение за спорот со Грција, рече Жбогар.

Поврзани новости