Жбогар: Не е време за предвремени избори, владата да испорача реформи

by Fokus 20:22
20:22

Мислам дека помина времето кога на власта и опозицијата им требаше посредник да седнат на маса за битни прашања, очекуваме конструктивна опозиција по партсикиот конгрес, истакна евроамбасадорот Самоил Жбогар во интервју за 24Вести.

Според него, ДИК мора да биде лекција за сите.

- Advertisements -

Тој додава дека сега не е време за предвремени парламентарни избори, туку владата мора да ги испорача ветените реформи.

Поврзани новости