Жан Митрев на распит во Обвинителството

by fokus 14:10
14:10

Доктор Жан Митрев денеска е повикан на распит во скопското обвинителатво, по предметот кој беше отворен по сторијата на ИРЛ, за лекување на ковид пациенти со хемофилтрација.

-Точно е дека лицето е повикано на распит во обвинителството за одредени околности за предметот кој беше отворен во обвинителството по допрен глас. Распитот го води обвинителката која го работи предметот, велат од Обвинителството за ,,Фокус”.

В.В.

Поврзани новости