Зголемен интензитет на возила кон Грција

by fokus 19:24
19:24

На граничниот премин „Богородица“ има зголемен интезитет на возила, информираат попладнево од Автомото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

- Advertisements -

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Поврзани новости