Земјотрес за време на изјавата на Тачи, настана паника

by fokus 18:16
18:16

Косовскиот претседател, Хашим Тачи ги посети настраданите подрачја од земјотресот во Албанија.

Но, земјата се тресеше и за време на неговата изјава, што предизвика паника кај присутните.

- Advertising -

Поврзани новости