Земјотрес во Струмица

by fokus 08:54
08:54

Земјотрес со магнитуда од три степени и епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран ноќеска во 02:10 часот.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово соопшти дека епицентарот бил на 125 километри југоисточно од Скопје.

- Advertisements -

Земјотресот е почувствуван од населението во Струмица и околината со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала.

Поврзани новости