Земјотрес во Израел, Јордан и Либан

by fokus 10:15
10:15

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала го погоди синоќа регионот на Мртвото Море.

Земјотресот се почувствува во Израел, северниот дел на Јордан и јужниот дел на Либан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од два километри. Нема извештаи за евентуална штета.

Поврзани новости