Земјотрес во Грција: Тлото се тресело околу две минути

by fokus 10:30
10:30

Силен земјотрес со јачина од 4.6 степени по Рихтер денеска ја погоди Грција.

Според податоците, земјотресот бил на два километри длабочина и 317 километри од Атина.

- Advertising -
"

Како што пренесуваат грчките медиуми, земјотресот траел околу две минути и засега нема информации за материјални штети и повредени.

Поврзани новости