Земјотрес во Грција со јачина од 3,9 степени

by fokus

Земјотрес во Грција утрово бил почувствуван и во Македонија. Потресот бил со епицентар во Грција, со јачина од 3,9 степени според Рихтер.

Земјотресот се случил во 7 часот и 40 минути.

Вчера имаше земјотрес и во соседна Албанија со јачина од 5.2 степени.

Поврзани новости