Земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

by fokus 20:31
20:31

Вечерва во 19.32 часот, земјотрес со јачина од 4.63 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на Патрас, во Грција.

Земјотресот, според сведоштвата на веб-страниците кои ги следат земјотресите во живо, го почувствувале и жителите на јужните делови од Македонија, во близина на границата со Грција.

Поврзани новости