Земјотрес во Грција

by Fokus

Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран во регионот на Крф во 11 часот по локално време, на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Поврзани новости