Земјотрес во Грција

by Fokus

Попладнево во Грција се случил земјотрес чиј епицентар бил на 70 километри оддалечен од градот Солун, пренесуваат медиумите од соседството.

Според информациите, земјотресот бил со јачина од 4.7 степени и предизвикал помала материјална штета на станбените објекти, но засега нема потреба од дополнителна вознемиреност кај жителите на Грција.

Поврзани новости