Земјотрес во Бања Лука

by fokus

Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтер се случи утринава во Бања Лука. Земјотресот е регистириран околу 7:30 часот, покажува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Епицентарот на земјотресот бил на 20 километри северозападно од центарот на Бања Лука и истиот траел неколку секунди.

 

Поврзани новости