Земјотрес во Албанија се почувствува и во Македонија

by Фокус 23:33
23:33

Земјотрес со јачина од 4.0 степени според Рихтер ја погоди вечерва Албанија, а потресот се почувстувал и во нашата земја.

Земјотресот, кој е уште еден од серијата потреси во последните неколку дена, а посебно денеска, во Албанија е со длабочина од 2 километри.

- Advertising -

Поточно епицентарот е 6 километри од Лушња и 30 километри од Елбасан.

Поврзани новости