Земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди Тихиот Океан

by fokus

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Тихиот Океан помеѓу Централна Америка и островите Галапагос, објави Американскиот геолошки институт.

Според написите, сè уште нема извештаи за штета, пренесе Ројтерс.

Поврзани новости