Земјотрес со јачина од 5.3 степени регистриран на грчкиот остров Крит

by fokus 19:17
19:17

Во морскиот дел јужно од грчкиот остров Крит, кусо пред 19.30 часот по локално време, беше регистриран земјотрес со јачина од 5.3 степени според Рихтер, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Засега нема информации за повредени или за причинета материјална штета.

- Advertising -

Поврзани новости