Земјотрес од 3 степени во близина на Штип

by Fokus

Рано утрово околу 2.40 минути во близина на Штип е почувствуван земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала.

Според ЕМСЦ, епицентарот бил на два километра северно од Штип, на длабочина од 1 километар.

Нема информации за настанати штети.

Поврзани новости