Земјотрес од 2,8 степени го стресе Скопје

by fokus 10:20
10:20

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала денеска е почувствуван во Северна Македонија, а земјотресот бил почувстван и на Косово.

Земјотресот бил почувствуван 26 км северозападно од Скопје, и 14 км југозападно од косовска Витина, на длабочина од 1 км.

Поврзани новости