Земјотрес од 2,7 степени во Скопје

by fokus 14:30
14:30

Околу 11 часот претпладнево земјотрес од 2,7 степени според Рихтеровата скала бил почуствуван во Македонија.

Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил почуствуван на 50 километри западно од Скопје, 11 км северо-западно од Боговиње околу 11:14 часот.

Длабочината на потресот бил на пет километри.

Поврзани новости