Земјотрес го стресе Скопје

by fokus 14:17
14:17

Пред малку Скопје го стресе земјотрес. Според првичните информации, потресот бил со јачина од 3,4 степени според Рихтер.

Земјотресот е регистриран на 8 километри од главниот град, односно во Илинден.

- Advertisements -

По првичниот потрес, се осети уште еден со послаб интензитет.

Поврзани новости