Зекири му порача на Илија Димовски дека ќе одговара

by fokus 19:40
19:40

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, на социјалната мрежа фејсбук објави фотографија на која се гледа како пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, разговара со еден од насилниците, во Собранието.

Зекири му порача на Димовски дека и тој ќе одговара.

-Илија Димовски спиеш ли мирно?… Сите до еден, заедно со терористите кои упаднаа и нападнаа пратеници од парламентарното мнозинство ќе одговарате, напиша Зекири на фејсбук.

Поврзани новости