Зекири: Честитки, претседателе Стево Пендаровски!

by Fokus 21:29
21:29

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири преку својот профил на Фејсбук му честиташе на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, кој очигледно дека ќе извојува победа на овие претседателски избори.

Според последните информации од ДИК, Пендаровски е над 50 илјади гласови во предност пред Силјановска-Давкова.

- Advertisements -

Поврзани новости