Заврши средбата Вучиќ – Курти, се уште не е објавено каков е епилогот

by Fokus

Дијалогот на високо ниво помеѓу Косово и Србија што се одржуваше денеска во Охрид со посредство на ЕУ заврши, објави вечерва на Твитер портпаролот за надворешна политика на Европската комисија, Петер Стано.

Тој посочи дека наскоро вискиот претставник за надворешна и безбедносна поолитика и потпретседател на ЕК, Жозеп Борел ќе соопшти повеќе информации.

Поврзани новости