Заврши распитот на Чавков, Судот треба да одлучи за притворот за шест часа

by fokus 18:26
18:26

Заврши распитот на Митко Чавков во Основниот суд Скопје 1, објави телевизија Телма.

Судот сега треба најдоцна за 6 часа да донесе одлука дали ќе го прифати барањето за притвор од обвинителството за организиран криминал. Распитот за останатите приведени се уште трае.

- Advertisements -

Поврзани новости