Затворски чувар уловен со дрога

by fokus 11:38
11:38

Полицијата притворила затворски надзорник поради тоа што се обидел им продаде дрога на дел од затворениците.

Како што соопшто Министерството за внатрешни работи, овој 37-годишен скопјанец купил хероин, кој го препакувал во 27 полиетиленски паковки со намера да ја продава на уживатели во затворот „Идризово“.

- Advertisements -

Тој добил 30 дена притвор бидејќи се обидел да профитира преку неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстанци.

Поврзани новости